شماره خبر: 8

لاریجانی بار دیگر بر کرسی ریاست نشست

به گزارش شبکه ایران، انتخابات فراکسیون اصولگریان مجلس برای انتخاب رئیس و نواب آن که قرار بود روز دوشنبه برگزار شود، دقایقی پیش برگزار شد.

بر پایه این گزارش، علی لاریجانی و مرتضی آقاتهرانی، نمایندگان قم و تهران در مجلس، کاندیدای کسب کرسی ریاست بودند.

در این باره، ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با شبکه ایران درباره جلسه امروز، گفت که از 42 عضو فراکسیون اصولگریان، 32 عضو حاضر در جلسه امروز حاضر بودند.

نماینده گرمی افزود: لاریجانی و آقاتهرانی هر یک به صورت جداگانه پیش از رای‌گیری به ایراد سخنانی پرداختند. در این سخنان لاریجانی علت حضور خود در این انتخابات به عنوان کاندیدای ریاست را ، "احساس تکلیف" عنوان کرد و آقا تهرانی هم بر عدم وجود شکاف میان اصولگرایان مجلس و "حاکمیت فضای صفا و رفاقت" تاکید کرد.

به گفته اسماعیلی، در ادامه سخنان این دو کاندیدای ریاست، هیچ یک از مخالفین و موافقین آنان حاضر به سخنرانی نشدند و به همین دلیل رای گیری بلافاصله انجام شد.

با این حال او موفق شد با کسب 24 رای موافق از مجموع 32 رای، بار دیگر ریاست همزمان فراکسیون اصولگریان و مجلس را از آن خود کند.

در ادامه رای گیری، باهنر با کسب 18 رأی به عنوان نایب اول و ابوترابی‌فرد با کسب 16 رأی به عنوان نایب دوم فراکسیون انتخاب شدند تا "مثلث هیئت رئیسه مجلس" با انتخاب شورای مرکزی، بر این فراکسیون هم حاکم بشود.

نماینده گرمی درباره فضای حاکم بر جلسه عصر امروز نیز تاکید کرد که این جلسه، کاملا بی حاشیه و دوستانه بود و هرگز از تفرقه افکنی‌هایی که برخی رسانه‌ها طی روزهای اخیر آن را دنبال می‌کردند خبری نبود. 

/ 0 نظر / 210 بازدید