تقدیر سیدحسن نصرالله از شجاعت احمدی‌نژاد در معرفی وزرای زن

به گزارش شبکه ایران، در حالی که معرفی وزرای زن از سوی رئیس جمهور با برخی واکنش های داخلی مواجه شد، گزارش ها حاکی از بازتاب مثبت این اقدام در میان مسلمانان خارج از کشور است.

در این راستا آخرین واکنشی که به معرفی وزرای زن و آغاز به کار اولین وزیر زن در جمهوری اسلامی ایران، صورت گرفته، تقدیر دبیرکل حزب‌الله لبنان است.

این موضوع در جریان سفر هیئتی سیاسی-رسانه‌ای از کشورمان به لبنان و دیدار آنها با سید حسن نصرالله مشخص شد.

جزئیات این ملاقات را که اواسط شهریورماه جاری انجام شده ، سید احمد آوایی، نماینده مردم دزفول و یکی از اعضای هیئت مذکور در گفت‌و‌گو با "شبکه ایران" روایت کرده است.

به گفته آوایی،پس از آنکه هیات ایرانی در این دیدار از جزئیات رویدادهای اخیر در تهران به نصرالله خبر دادند، دبیرکل حزب الله لبنان به تقدیر از تدبیر بی نظیر رهبر معظم انقلاب در  این زمینه پرداخت و در ادامه این گفتگوی صمیمانه، موضوعات سیاسی روز و از جمله موضوع رای اعتماد مجلس به وزرا و انتخاب وزیر زن برای اولین بار در جمهوری اسلامی را مورد اشاره قرار داده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این زمینه پس از شنیدن توضیحات نماینده دزفول، با بیان اینکه "به نظر شخصی من مشکلی در مسیر معرفی وزرای زن وجود ندارد"، به حمایت از نظر مثبت رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان درباره معرفی وزرای زن پرداخت.

سید حسن نصرالله ضمن تجلیل از تدبیر و هوشیاری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در موافقت با معرفی وزرای زن، از شجاعت رئیس جمهور کشورمان در استفاده از پتانسیل زنان در دولت‌دهم نیز تقدیر کرد.

البته هئیت ایرانی در ادامه سفر خود به دیدار سید محمدحسین فضل‌الله، مرجع تقلید شیعیان لبنان نیز رفته‌اند.

آنچنان که آوایی از جزئیات این دیدار خبر داده، این عالم دینی شیعیان لبنان نیز با تجلیل از نظر مثبت رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان درباره معرفی وزرای زن، به ذکر دلایلی در حمایت از این اقدام پرداخت.

فضل‌الله با اشاره به داستان "ملکه سبا" در قرآن، یادآور شد: قرآن کریم ملکه سبا را دارای تعدادی مشاور مرد عنوان کرده و در عین حال از مدیریت مناسب و توفیق او در تدبیر امور سخن می‌گوید.

او با بیان اینکه زنان زیادی هستند که در مدیریت امور، کفایت بیشتری نسبت به برخی از مردان دارند، گفت که نظر فقهی و شخصی من در این‌باره این است که استفاده از ظرفیت زنان برای وزارت مانعی ندارد.

این عالم برجسته دینی، با محترم دانستن نظر فقیهان مختلف درباره امکان وزارت زنان در حکومت دینی اضافه کرد که از نظر او استدلال ممنوعیت "حق ولایت زنان"، مربوط به امور خانوادگی است و درباره مسائل اجتماعی مطرح نیست.

بنابر این گزارش،‌ در این دیدار که برخی مقامات سازمان صدا و سیما نیز حضور داشته اند، موضوعاتی در زمینه تقویت رسانه‌های جهان تشیع و مبارزه با تفرقه افکنی رسانه های معاند هم مطرح شد.

سید محمدحسین فضل‌الله در این رابطه خواستار تقویت هرچه بیشتر رسانه‌های ایران شد و تاکید کرد: باید رسانه‌هایی چون "العالم" تقویت شود تا تلاش شبکه‌های تلویزیونی تفرقه‌افکنی همچون "العربیه" که سعی در ایجاد شکاف میان شیعه و سنی را دارند، خنثی کند.

a

/ 0 نظر / 194 بازدید